איזון גוף ונפש

 איזון גוף ונפש הוא מונח כללי למגוון שיטות טיפול המשלבות טיפול בשיחה יחד עם טיפול במגע. אנחנו פועלים באיזון גוף ונפש מתוך הבנה כי  בעיות ומחלות פיזיות נובעות לעיתים ממצוקות רגשיות ואנרגטיות  המשפיעות על המצב הנפשי כך שנוצרת מעגליות. באיזון גוף נפש ,נותנים מענה לכל הרבדים הללו,על מנת שהריפוי יתחולל מתוך מקום מלא המתייחס לאדם כאל מכלול שלם.

אדם יכול לחוש מצוקה נפשית ומצד שני ,כאב פיזי הקשור לחסימה רגשית .

הרפואה המודרנית כבר מתייחסת להשפעות כאלו, לדוגמא- ידוע כי חוסר איזון בפעילות בלוטת התריס גורם לתשישות והשפעה לרעה על המוטיבציה. מחסור בברזל ו- 12B עשוי לגרום לדיכאון. הטיפולים ההוליסטיים לאיזון גוף ונפש פועלים מתוך המודעות הזאת ונותנים מענה משולב למכלול ההשפעות.

מי זקוק לאיזון גוף ונפש?

מי שיש לו קושי פיזי או נפשי המצריך ייעוץ,ליווי וטיפול מקצועי ,מי שרוצה לעבור תהליך ריפוי ברובד הנפשי ,הפיזי והאנרגטי,מי שרוצה לעבור תהליך של גדילה ,התפתחות ורכישת כלים חדשים לבנייה והעצמה אישית כדי לעשות שינוי משמעותי בחייו.

אילו שיטות טיפול נחשבות לאיזון גוף ונפש?

למעשה, אין שיטת טיפול אחת ויחידה המתאימה להגדרה. איזון גוף ונפש מתבסס על שילוב של שיטות מגע ושיחה שנותנות ביחד מענה לרבדים הפיזיים והנפשיים במקביל. למעשה, כל שיטת טיפול הכוללת התייחסות הוליסטית לקשר בין הגוף לנפש ,יכולה להיכלל במסגרת איזון גוף נפש.

כל מטפל המגיע מתחום הטיפולים הפיזיים, המבקש להעמיק בנושא איזון של גוף ונפש, יידרש ללימודים בתחום הנפש  כמו פסיכותרפיה ועוד. בתחום איזון גוף ונפש תמצאו גם זיקה לדמיון מודרך, המאפשר נגיעה בנקודות עמוקות בנפש ואף העצמה של כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף.

איזון גוף ונפש הוא מפתח נפלא לאורח חיים בריא ומאוזן ומשרת את המטופל הרבה אחרי תום הטיפול עצמו.


<< חזרה למאמרים