ביואורגונומי

טיפול בביואורגונומי, כמו הטיפול הביו-אנרגטי, מתבסס גם הוא על הכרה בחסימות אנרגטיות המשפיעות על הגוף והנפש העובדות בסינרגיה. כאשר אומרים "ביואורגונומי" ,מתכוונים לשיטה המתקדמת שפותחה על ידי רפי רוזן ז"ל המתבססת על המחקרים הביו אנרגטיים של וילהלם רייך ולוקחת אותם צעד נוסף קדימה.

שמה של שיטת הטיפול הזאת בנויה משתי מילים: ביו- חיים ואורגון- כינוי לאנרגיה האצורה בכל תא בגופינו (כפי שזוהתה על ידי דוקטור וילהלם רייך, מפתח שיטת הביו-אנרגיה).

עיקר הדגש בשיטת הביואורגונומי היא על טכניקת האבחון, שנעשית תוך כדי שימוש בכלי הרגיש והמשוכלל ביותר המוכר למין האנושי עד כה- גוף האדם. חלק מהטכניקה הוא טיפול בשיטת העפעוף- שימוש בעפעפיים המאפשר לזהות רגישות לתנודות שיצביעו על מקור החסמים האנרגטיים כך שהמטפל יכול לגשת לטיפול אחרי אבחון מלא והבנת מקור החסימה המדויק.

התפתחות שיטת ביואורגונומי

רפי רוזן , מפתח השיטה, התעניין מאוד במחקריו של וילהלם רייך. הוא ניסה בעצמו לבנות מכשירים ולמד אצל אחד האסיסטנטים של ד"ר רייך. אלא שעם    הזמן הבין כי יהיה קשה מאוד לבנות מכשיר חיצוני לגוף בעל רמת רגישות כמו הגוף עצמו. רוזן חיפש את החלק הרגיש ביותר בגוף והגיע,( אחרי תהליכים של ניסוי וטעייה שנמשכו שנים) לתובנה כי אלו הם העפעפיים.

למעשה, השיטה הזאת יכולה לשמש לא רק מטפלים מוסמכים אלא כל אדם. בתרגול הטכניקה הזאת אנשים יכולים ללמוד לזהות את ההשפעות האנרגטיות עליהם ,להבין מדוע יש ימים בהם אתה חש טוב ובימים אחרים פחות. השיטה הזו מאפשרת לזהות היכן נמצא מוקד חסימת האנרגיה ,על אילו מערכות הוא משפיע וכיצד ניתן לטפל בו.

כמו שיטות טיפוליות הוליסטיות רבות גם שיטת הביורגונומי נשענת על ההבנה שיש בנו את הכוחות לריפוי עצמי.כאשר מטפל משתמש בשיטה זו, הוא אינו "מרפא" אלא משחרר חסמים אנרגטיים ומפנה לגוף את הכוחות לרפא את עצמו.

איך מתבצע הטיפול בביואורגונומי?

לאחר שנעשה האבחון בו אותרו המקורות מהם מגיעה החסימה, המטפל מנקה את השדות האנרגטיים הקשורים לכל חלק ומקום הזקוקים לריפוי עד למצב שהגוף מתחיל לרפא את עצמו .

טיפול ביואורגונומי הוא כל כך עוצמתי ומדויק שניתן לטפל באמצעותו גם מרחוק ,כלומר, המטפל והמטופל לא חייבים להיות נוכחים באותו חדר.

 ביואורגונומי מתאים בין השאר לטיפול ב:

·         עייפות כרונית, תשישות

·         דיכאונות, חוסר מוטיבציה

·         נשים בהריון

·         מיגרנות

·         מונוקלאוזיס (מחלת הנשיקה)

·         כאבי גב/ ברכיים כרוניים

·         חוסר/עודף תיאבון.

·         תופעות גיל מעבר

את הטיפול בביואורגונומי ניתן לשלב כשיטת טיפול,ככלי אבחון מתקדם וככלי לימודי לחיים. טיפול בביואורגונומי עובד בצורה מדויקת על כל סוגי החסימות באשר הן:פיזיות,נפשיות ואנרגטיות ועוזר למנוע סטגנציה (קיבעון) של טראומות על מנת שהמטופל  ירגיש פתוח וזורם.


<< חזרה למאמרים