ביו אנרגיה

ביו אנרגיה מתבססת על ההכרה שלכל גוף חי יש עוצמות אנרגיה החיוניות לתפקודו התקין. כאשר הגוף והנפש בריאים, מעגלי האנרגיה זורמים באופן הרמוני וללא חסימות, אולם כאשר ישנה חסימה או חולי, מערכות האנרגיה נחלשות. ללא איתור החסימות האנרגטיות וטיפול בהם, ייוצר מעגל סגור והאנרגיה בגוף לא תוכל לזרום בחופשיות.

   

ההיסטוריה של טיפולי הביו אנרגיה

למעשה, הביו אנרגיה קיימת עוד הרבה לפני שניתן לה שם. כל בני האדם משדרים שדה אנרגטי מסוים התואם את מצבם הנפשי והפיזי.

בתחילת המאה ה-20, זוהו השדות הביו אנרגטיים באופן רשמי על ידי המדען וילהלם רייך, שעסק ברפואה ופסיכולוגיה והתעסק במה שאנחנו מכנים כיום "רפואה הוליסטית" (כלומר- התייחסות לאדם כשלם שכל חלק במכלול שלו, בין אם פיזי ובין אם נפשי, משפיע על תפקוד החלקים האחרים).

רייך בדק את היכולת למדוד את התדרים האנרגטיים של מטופליו ולזהות מוקדי חסימה ובנה מכשיר הנקרא "אקומולאטור" לבדיקת תנודות אנרגטיות של האנרגיה שרייך כינה "אורגון". בשנות ה-50, רייך, שעבר לארה"ב כאשר ברח מאירופה במלחמת העולם השנייה, הפך לנרדף על ידי מוסדות הרפואה בארה"ב עצמה, גם עקב התגר שקרא על שיטות הרפואה שהיו מקובלות אז, (אשר סתרו לחלוטין את הרעיון האנרגטי וטיפלו בגוף נטו) וגם עקב מעורבותו הפוליטית במפלגה הקומוניסטית.

חוץ מהיותו רופא חדשני ומדען מסור, רייך היה גם עקשן גדול וסירב להיבחן על ידי משרד הבריאות האמריקאי כדי לקבל תעודת רופא בארה"ב.הסירוב הזה הוביל למשפט שבסופו נידון רייך לשתי שנות מאסר והמכשירים לבדיקת תנודות אנרגיה שבנה, נהרסו על ידי ה-FDA (ארגון הבריאות האמריקאי) .רק מכשיר אחד שרד, והוא מוצג כיום במוזיאון לזכרו. ב- 3 בנובמבר 1957 בהיותו בן 60 ובעודו במאסר ממתין לוועדה שתחון אותו, פסק ליבו של וילהלם רייך לפעול והוא נפטר במקום מהתקף לב.

עד שנות ה-80 של המאה ה-20 נשכחו מחקריו של רייך כמעט לחלוטין.רק לאחר שהתרבות המערבית התחילה להיחשף מחדש לרעיונות רוחניים ואנרגטיים והתחילו מחקרים על מהות הקשר בין הגוף לנפש- חזר הדיון הרפואי בממצאיו של רייך.

כיום יש ניסיונות לא מעטים לפתח מכשירים אשר יאתרו חסימות ביו אנרגטיות, אולם טרם נמצא מכשיר שיש הסכמה גורפת לגבי אמינותו. כמו כן, ישנם מטפלים המשתמשים בדרך המסורתית של הנעת מטוטלת מעל גוף המטופל ואיתור חסמים דרך התנודה שלה. באופן כללי ,אנו עדים לכך שיותר ויותר רופאים קונבנציונליים מכירים בסימביוזה שבין הגוף והנפש.

 מה הם עקרונות הביו אנרגיה, כיצד נעשה האבחון והטיפול?

העיקרון הבסיסי של הביו אנרגיה הוא שלכל תא בגוף יש חיים משלו המשפיעים על השלם ולכל תא יש זיכרון. כאשר הזיכרון של התא הוא טראומטי, מעגלי האנרגיה סביב אותו איבר נפגעים ולכן נוצרים חסמים אנרגטיים.

מטרת הטיפול היא לתקן את מעגלי האנרגיה הפגועים למטרות ריפוי ומניעת מחלות.

ביו אנרגיה הוא גם טיפול אנרגטי וגם פיזי. ההשפעה על המעגלים האנרגטיים של הגוף תגרום לתחילתו של תהליך ריפוי. טיפול ביו אנרגטי יכול לשחרר מחלות כרוניות הנובעות מאי זרימת אנרגיה, לסייע בהחלמה מניתוחים ותאונות, וכן למצוא את מקורן של בעיות חוזרות .

 מחלות רבות נובעות מחסמים אנרגטיים. ייתכן שאם אתם סובלים מבעיה חוזרת ונשנית, כאב כרוני כלשהוא ללא מקור פיזי מובהק או אפילו בעיית השמנה שלא נפתרת גם עם דיאטות רבות, יש לבעיה מקור אנרגטי.

אחת השיטות המקובלות ביותר כיום לטיפול בביו אנרגיה היא השיטה שפיתח רפי רוזן ז"ל באמצעות בדיקה דרך העפעפיים הנקראת ביואורגונומי. הטיפול עצמו נעשה ללא מגע ,אלא דרך טיפול אנרגטי. הטיפול בביו אנרגיה יכול להשתלב במסגרת טיפולים נוספים כמו רייקי ופסיכותרפיה.

 

 


<< חזרה למאמרים