טיפול הוליסטי זוגי

זוגיות היא משאת נפשם של גברים ונשים רבים בעולם ואין דומה לתחושת ההתאהבות הנוצרת כאשר גבר ואישה נפגשים ומרגישים כי מצאו את הנשמה המשלימה שלהם. יחד עם זאת רבים מאיתנו חווים קשיים בזוגיות:בתקשורת,במיניות,ביכולת להרגיש אוהב ונאהב וביכולת להרגיש אינטימיות זה עם זו.

הקונפליקטים בזוגיות אינם מכת גורל או דרך ללא מוצא והן יכולים להיפתר בעזרת נכונות להקשבה, פתיחות ,כנות ,רצון משותף לראות ולהבין זה את זו באמת ,וכמובן היכולת לאהוב.

טיפול הוליסטי זוגי נועד לאפשר לבני הזוג לעשות שינוי חיובי בחייהם המשותפים:

ללמוד איך לפתוח את הלב,לתרגל ולקבל כלים חדשים של תקשורת,לראות את הצרכים והרצונות של בני הזוג ,לשנות את ההרגלים והתבניות שמפריעים להם ולאפשר לאינטימיות,לכנות ולאהבה להיות הדבק שמחבר בניהם.

טיפול הוליסטי זוגי הוא דרך נפלאה להעצמת הקשר ולבניית יסודות יציבים הן כזוג והן כפרטים ,יסודות שיעזרו לכם לצלוח את המכשולים שהחיים עשויים להעמיד בפניכם: אם באתגרים אישיים של כל אחד מבני הזוג, כמו הגשמה עצמית וחיפוש עבודה ואם באתגרים משותפים כמו הורות וקניית דירה.

אהבה כבסיס להתפתחות אישית

כאשר בני הזוג משתמשים בעוצמתה של האהבה ולומדים להתבונן מעבר למבנה הזוגיות החברתי (מפגשים משפחתיים, חתונה, קניית בית...) אלא כמערכת אינטימית,רוחנית ואנרגטית, הם עולים על מסלול צמיחה אישי וזוגי ויוצרים מעגל אין סופי של התפתחות וגדילה שמקרינה על ההתפתחות והצמיחה האישית של כל אחד מהם.

אומנות האהבה היא אחד מהכלים העוצמתיים והאין סופיים שיש בידנו,לימוד אהבת עצמנו ובן זוגנו ומיצוי הפוטנציאל שלנו לאהוב ולהיות נאהבים מהווה בסיס חשוב בטיפול ובתהליך שלנו.

טיפול זוגי למציאת קשר

בתקופתנו, נראה לפעמים לרווקים ולרווקות כי מציאת קשר זוגי היא בלתי אפשרית. אנחנו עייפים מקשרים כושלים ,ממפגשים עקרים ומתחילים להשלים עם הבדידות. הטיפול מאפשר בין היתר על ידי מציאת החסמים האנרגטיים שנוצרו עקב פגיעות רגשיות בעבר והשפעתם בהווה, שחרור מדפוסים ויצירת כלים לבניית זוגיות דרך מגוון דרכים כמו שיחות, דמיון מודרך, מגע ועוד... ויוציא את המטופל אל בסיס רגשי ואנרגטי יציב יותר, כאשר הוא מסוגל להתייחס הן לעצמו והן לבני זוג פוטנציאלים ביותר רכות, להניח לשיפוטיות ולהיות מסוגל לתת ולקבל באופן מאוזן.

טיפול לזוגות במשבר

אנחנו לא נבהלים ממשברים. כאשר זוג נמצא במשבר ומגיע לטיפול זוגי זה בהחלט אומר דברים חיוביים מאוד על שני בני הזוג, על כך שיש רצון משותף לבנות, להניח לאגו ולבקש עזרה. בסינית המילה "משבר" והמילה "הזדמנות" מבוטאות באופן זהה. משבר הוא לעיתים בסך הכול מדרגה בדרך לשלב ההתפתחותי הבא בחיים ,בזוגיות והזדמנות לגלות דרכי תקשורת רעננות וביטויים אישיים וזוגיים בלתי צפויים.

באילו כלים נשתמש בטיפול זוגי הוליסטי?

בטיפול זוגי הוליסטי אנו חוקרים את רובדי התקשורת הזוגית:את המודע והלא מודע .הטיפול משתמש בכלים מגוונים בהתאם לצרכים העולים במהלך הטיפול בקרב בני הזוג כמו תקשורת מקרבת, דמיון מודרך ,פסיכודרמה,מגע,שיחה ועוד.

 


<< חזרה למאמרים