רייקי – כוח הריפוי הפנימי

 רבה לפני שרייקי היא שיטת ריפוי וטיפול, רייקי הוא קודם כל דרך חיים.

המילה רייקי נגזרת משתי מילים יפניות- ריי- אנרגיה וקי- חיים.

אחת האמונות המובילות את דרך הרייקי היא שכולנו נולדנו כצינורות המובילים אנרגיה מהיקום דרך הגוף והלאה. עקב מתחים נפשיים ופיזיים הצינורות האלו נסתמים וזרימת האנרגיה נחלשת.

לימודי וטיפולי רייקי הם למעשה דרך לפתיחת אותם צינורות והחזרת היכולת להזרים את האנרגיה הזאת שוב. תהליך לימודי הרייקי נקרא "כוונון", המתבצע על ידי רייקי מאסטר מוסמך ,בדיוק כמו כלי נגינה, שדורש כוונון מידי פעם כדי שימשיך להוציא צלילים נקיים ובהירים.

הרייקי מתחלק לשני תחומים עיקריים :

הכשרת מטפלי רייקי- במהלך ההכשרה מתבצע הכוונון, טקס חניכה המועבר מהמאסטר לתלמיד.  לימוד הרייקי לא דורש ידע במובן האינטלקטואלי של המילה, אלא פתיחות ויכולת להבין את הכוח האצור בכל יצור חי. לקורס הרייקי 3 שלבים , כאשר בסוף השלב השלישי הופך התלמיד ל"מאסטר" ומקבל את הידע והיכולת לטפל ולהעביר כוונון לאנשים נוספים.

טיפול רייקי – החל מרמת רייקי 1 (תהליך הכוונון הראשוני) יכול המטפל להזרים אנרגיית רייקי למטופליו. תמצאו מטפלים רבים בשלל התחומים האלטרנטיביים שבנוסף לתחום הראשי שלהם, בין אם זה שיאצו, רפלקסולוגיה ואף פיזיותרפיסטים ומטפלים העוסקים בעיסויים רפואיים- בוחרים גם להשתלם ברייקי כדי להעניק עוצמה מוגברת לטיפולים שהם מעניקים. כל טיפול הכולל מגע, יקבל ערך מוסף בעזרת רייקי ולכן הוא מומלץ למטפלים בכל התחומים בכדי להעשיר את יכולות הטיפול שלהם.

סמלי הרייקי

במהלך טקסי החניכה, החל מהכוונון לרייקי 2, נחשף התלמיד לסמלים שישמשו אותו במהלך הטיפולים והמדיטציות. בניגוד למה שסברו בעבר, לא מדובר בסמלים קדושים אלא באותיות עתיקות בשפת הסנסקריט. כל אות מייצרת אלמנט מסוים שאנחנו מבקשים להכניס לחיינו או להעביר למטופל. הסמלים משמשים אותנו כחלק ממדיטציית הטיפול ומהווים חלק מתהליך ההתמקדות.

אגדות רבות נקשרו למקורם של הסמלים. האגדה הרווחת ביותר היא שכאשר אבי תורת הרייקי ,הנזיר היפני מיקאו אוסואי, ביצע מדיטציה במטרה לקבל את כוחות הריפוי, הם עלו בעיניי רוחו. כיום, לאחר שהנושא נחקר, ברור כי מדובר באותיות אלפא-בית פשוטות שהיו מקובלות בעבר,אלא שהשימוש באותיות אילו מאפשר התמקדות ומהווה מנטרה למטפלים ולמתרגלים.

הרייקי במערב

תורת הרייקי ושיטות החניכה והטיפול המוכרים לנו כיום הגיעו למערב דרך שתי מורות מרכזיות:

הוואיו טקאטה, פיליפינית-אמריקאית שקיבלה את החונכות מידיו של מיקאו אוסואי ופתחה קבוצות רבות בארצות הברית במקביל לאוסואי ,שפתח קבוצות בהוואי.

לאחר פטירתם של טקאטה ואוסואי, המשיכה את דרכם תלמידתה הישירה של טקאטה , ברברה ריי,אמריקאית שלמדה את תורת הרייקי במערב .

דווקא הרעיון כי אין צורך בחיים נזיריים ומדיטציות בנות 24 שעות ביממה, הוא החיבור הנאמן ביותר של אנרגיה זו אלינו, האנשים המערביים, כי כאשר מתרגלים רייקי, תהיה לעצם התרגול ותהליך הכוונון עצמו השפעה, בין אם הוא נובע מאורח חיים רוחני ובין אם הוא מהווה את החיבור היחיד בין חיי החומר לרוח וזאת גם עוצמתו. הכרה בסיסית עם עולם הרייקי מתאימה, למעשה, לכל אחד ואחת ואינה דורשת שינוי מהותי באורח החיים על מנת ליהנות מעוצמות הריפוי האישיות שלנו.

קורס רייקי, לפחות ברמה 1, מומלץ לכל מי שמבקש להכניס זרימת אנרגיה חדשה ורעננה לחייו ולשפר את רמת המודעות והערנות בחייו. הוא מועיל גם לאילו שכבר מתרגלים מדיטציות ומבקשים לקבל עוד כלי לשיפור רמת המודעות ומשפיע לטובה על כל אחד ואחת בכל מעגלי החיים.  


<< חזרה למאמרים