טיפולים בתינוקות וילדים

תינוקות וילדים נמצאים באחד השלבים הקריטיים ביותר בחייהם, כל המערכות הפיזיות, המערכת החיסונית וכן המערכות הרגשיות נבנות עכשיו וזקוקות לסביבה חמה ותומכת על מנת לגדול ולהיות לאדם מאושר ובריא.

דווקא בגילאים הרכים ,הם רגישים במיוחד לשינויים פיזיים ואנרגטיים בעצמם ובסביבתם, אולם הם טרם רכשו שפה מפותחת מספיק על מנת להביע מצוקות. ההורים יכולים לחוש בכאב או קושי נפשי אצל הילדים ,אולם בהיעדר יכולת תקשורת מתאימה, יתקשו לשים את האצבע על מקור הבעיה.

כשם שילדים מושפעים בקלות, כך הם גם מגיבים במהירות ויעילות לטיפולים. בגילאים הרכים עדיין אין שיפוטיות ומערכת סינון המגדירה מה הם מוכנים או לא מוכנים לקבל, ולכן טיפול הוליסטי עשוי להביא לתוצאות יעילות בשיפור מצב רוחם, התפתחותם ובריאותם.

טיפול הוליסטי יעזור לאתר חסמים אנרגטיים (אם אכן קיימים כאלו) ולטפל בהם ביעילות כדי למנוע השפעות ארוכות טווח.

הטיפול מאפשר לילד, ולא פחות חשוב מכך, להורה, לרכוש כלים כדי למצות את הפוטנציאל ההתפתחותי ,להעמיק את התקשורת בינהם וליצור יחדיו סביבה בריאה ומאפשרת. כל ילד מתפתח בקצב אינדיווידואלי ולכן לא כדאי רק להיצמד לספרים ולוחות זמנים,אלא גם להיות ערני וקשוב. אחרי הכול, ההורה מכיר את הילד שלו טוב מכולם.

הקשר בין ההורה לילד

כאשר התינוק יוצא מהרחם ניתק חבל הטבור לא רק פיזית אלא גם באופן רגשי וההורה מגלה כי לילד שלו יש אישיות בעלת אופי ורצונות משלה החל מהדקות הראשונות של חייו. יחד עם זאת, היעדר התקשורת המילולית ,אליה רגילים ההורים כאנשים מבוגרים, עשויה להקשות על הבנת רצונותיו וצרכיו של הפעוט.

ישנן תופעות שכל תינוק עובר כמו כאבי בטן וגזים, צמיחת שיניים וכד'. טיפול הוליסטי משלב גם את ההורה ועוזר לו להיות מודע יותר לניואנסים שבהתנהגותו של הילד ולזהות גם את התהליכים שעוברים עליו כמו הכרת גבולות והתפתחות המודעות לעצמי שלו.

טיפול הוליסטי נותן להורה כלים כמו חיבור למגע ותקשורת מקרבת שתעזור להתפתחות הילד ותחזק את התקשורת בין ההורה לילד.

  


<< חזרה למאמרים