מטופלים כותבים

דפנה, אם לשרון בת שנה וחצי.

"דנה שלום, ינואר שנת 2008 אמור היה להיות היום המאושר בחיי, אני ובעלי ציפינו בכיליון עיניים ללידת ביתנו הבכורה.

אך הגורל רצה אחרת ונולדה לנו פגית בתחילת נובמבר 2007, קטנטנה במשקל 600 גרם.

בעודי שוכבת בבית החולים ולא יודעת את נפשי שכן הקטנה הזו שוכבת לה בטיפול נמרץ פגים במצב קריטי והרופאים אינם אופטימיים בלשון המעטה, פנתה אליי שכנתי למיטה והציעה לי בעדינות לנסות משהו אחר, "הרי להתייאש תמיד אפשר" אמרה ואני הקשבתי לה מתוך ייאוש. מודה.

 היא הציעה לי לשוחח עם מישהי המתמחה בטיפולי ביורגונומי (לא שידעתי במה מדובר) ומסרה לי את מספר הטלפון שלה וזו בשיחה המליצה עלייך.

את הגעת לבית החולים ומיד ראיתי בעינייך שכל מה שאת רוצה זה להגיע לילדה ובהקדם. נלחמת כמו לביאה על חייה כאילו הייתה זו הילדה שלך.

 אני יודעת מעט ואת בוודאי הרבה יותר על מה שעשית שם עם שרון.

בזכותך (על אף שאת מתעקשת לומר בזכותנו ובזכות רצונה של ילדה שידעה שהיא רוצה לחיות), שרון היום בריאה ומתפקדת, ילדה בת שנתיים, צוחקת, בריאה, מאושרת והולכת לגן כמו שאר הילדים בגילה.

אני רוצה להודות לך ולברך אותך על כך שנכנסת לחיינו, ואת עדין חלק מהם עד היום, על כך שאת ממשיכה לטפל בשרון במסירות ובאהבה וגם בי ובמשפחתי.

 

מה שעשית עבורנו לא יישכח.

 

באהבה גדולה, דפנה."


ג'ון ואיימי, הורים לריאן, קנדה.

"ג'ון ואיימי הם אזרחים קנדים הנמצאים בישראל לפרקי זמן ארוכים.

ריאן בנם בן ה-7 נולד עם מספר מומים מולדים: ספיינל ביפידה (עקמת קשה) הידרוציפלוס (הצטברות נוזלים במוח) כמו כן נלוות למחלות אלו גם עקמת קשה ברגליים ושיתוק מלא של הגפיים.

ריאן הגיע אליי לאחר שאביו קיבל המלצה מחברה שעבדה איתו.

בשל נכותו של ריאן אני מגיעה לביתם באזור השרון וההתקדמות שלו מדהימה גם אותי.

ילד שמח ומאושר שמצליח להזיז את גפיו והוריו מעידים כי לאחר הטיפול הוא רגוע הרבה יותר, נושם בצורה טובה יותר וכי השיפור במצבו ניכר וזאת לאחר 4 חודשי טיפול בלבד."


"דנה היקרה שלום!

"מילים לא יכולות לתאר עד כמה עזרת ועוזרת לנו בטיפול בריאן שלנו.

לאחר כל טיפול איתך ריאן רגוע יותר, ההתקדמות שלו גדולה, נוח לו יותר עם הגוף וניכר בפניו כי הוא סובל פחות.

כילד שעבר למעלה מ-30 ניתוחים בשנותיו המועטות, קשה מאוד להעלות חיוך רגוע על פניו ואת מצליחה.

את עושה זאת במסירות אין קץ שאנו רואים בה נדירה ומעריכים אותה מאוד.

הלוואי וכמה שיותר אנשים ישמעו עלייך ויכירו אותך בכדי שתוכלי להביא את האהבה והשלווה שאת מבקשת להביא לעולם ולעזור לכמה שיותר אנשים.

ריאן ואנחנו לבטח מודים לך על כך.

על אף שהטיפול עם ריאן עוד נמשך גם אם לסירוגין בשל הנסיעות התכופות שלנו, אנו חשים צורך לומר לך שוב במילים את שאנחנו אומרים בכל פגישה איתך.

תודה!"

ענת, בת 21

"דנה היקרה,

כשהגעתי אליך בפעם הראשונה לא ידעתי למה לצפות.

 כשנכנסתי לחדר שבו ישבת וראיתי אותך, מיד ידעתי שהגעתי למקום הנכון: הנוכחות המרגיעה שלך והעוצמה השקטה שקרנה ממך אפשרו לי להרגיש את הביטחון ואת היכולת להיפתח ומצאתי את עצמי מספרת לך על כל מה שכאב לי: ההורים, הבית, הקושי להשתלב במסגרת ובחברה ובעיקר על זה שלא טוב לי ואני לא יודעת למה.

שאלת  אותי כמה שאלות כלליות לגבי מצבי תוך כדי שבדקת אותי אנרגטית ולאחר מכן החל הטיפול בגוף. הטיפול היה שונה מכל מה שהכרתי: בחלק מהמקומות שנגעת בי התחלתי לבכות ולשחרר כאבים שהרבה זמן ישבו לי על הלב.

יצאתי מהטיפול המומה ממה שעברתי: מחוזקת, מעודדת וקצת מרחפת. הרגשתי בעיקר פשוט הרבה יותר טוב, פחות חריגה ושיש מישהו שמבין אותי. התחלתי לבוא אלייך לטיפולים באופן קבוע, בערך אחת לחודש ולאט לאט השכבות התקלפו מעליי ולמדתי להכיר ולקבל את עצמי יותר ויותר. הקושי הכי גדול שלי היה הפרעות אכילה והיחס שלי לגוף שלי. כמו שאת יודעת לקח לי הרבה זמן עד שהודיתי בפני עצמי ובפנייך שקושי זה קיים.

התחלנו לחקור ולגלות יחד מה קורה, מה יש שם. כל טיפול היה שונה ממשנהו וזה היה בהתאם להרגשה שהייתה לי באותו יום, חלק מהטיפולים היו יותר מילוליים  ופחות טיפול בגוף, חלק מהטיפולים היו יותר תרפיה גופנית ופחות דיבור וחלק פשוט שלבו דיבור, עבודה אנרגטית וטיפול בגוף.

הכול בהתאם למה שעבר עליי באותו זמן ולהרגשה שלי באותה תקופה.

לאורך התהליך גיליתי את עצמי כל פעם מחדש, שיעורים שקיבלתי בדרך לימדו אותי לגבי עצמי, בעיקר איך להקשיב לעצמי, להיות כנה ואמיתית, להתבונן פנימה ולבחון, מה עושה לי טוב ומה לא, מי אני ומה אני רוצה, לזהות את האמת שלי ולמצוא את הדרך שלי. הכלים שרכשתי לאורך התהליך איתך נותנים לי היום את האפשרות  לפתור בעיות יומיומיות שעולות ובעיות מהותיות יותר מתוך מקום של בטחון, כוח ועצמאות. למדת אותי שיש בי את הכוחות והיכולות כדי להתמודד ולטפל בעצמי.

השינוי שעברתי מאז אותו יום ועד היום הוא ענקי.

אני לא חושבת שהייתי מגיעה למקום בו אני נמצאת היום בלעדייך, את המון בשבילי
מטפלת, אחות גדולה, חברה, ומורת דרך.

המתנה שקבלתי ממך היא אני -  גיליתי את עצמי מחדש.
 
תודה דנה!"

 

מ. אשה בהריון

דנה יקרה ומופלאה

 

רציתי להביע את תודתי העמוקה על הטיפול שעשית לי לקראת הלידה המתקרבת.

 

במהלך השנתיים האחרונות מאז ילדתי את בני הבכור,  הסתובבתי עם "מטען" כבד מאוד לגבי ההריון הלידה ותקופת הינקות שעברתי איתו. החוויה הייתה קשה עמוסת פחדים ורגשות אשמה, שרק התגברו בכל מפגש עם הסביבה הקרובה והרחוקה.

 

חוויה זו הותירה טעם מריר, פחד והדחקה לקראת הבאות - לקראת הלידה הקרובה.

 

במשך כל אותה תקופה, ידעתי בתוך תוכי שאני זקוקה לעזרה מקצועית ואחראית, אך לא הייתי מוכנה להתמודדות זו.

 

ככל שההריון התקדם והלידה הפכה מוחשית, החלטתי שלא אוכל לתת לעצמי להגיע במצב כזה אל חדר הלידה ובנוסף שלא מגיע לתינוק החדש שלי, להגיח לעולם אל אם שאינה מוכנה/רוצה בחוויית הגידול הראשונית שלו.לכן החלטתי לפנות אלייך לעזרה

וזו הייתה בחירה מעולה!

 

הגעתי למקום מרגיע שליו ומפנק ממש כמו "רחם". אך כל אלו היו כאין וכאפס, לעומת מה שהטיפול עצמו העניק לי.

 

הטיפול שכלל שיחה, טיפול בביו - אנרגיה, הילינג (גם לי וגם לתינוק!), קריאה בקלפים ועיסוי בשמן,  נעשה תוך שילוב נדיר של מיומנות מקצועיות וידע רב לגבי שיטות הטיפול השונות והמגוונות, יחד עם רוך חום חיבור רוחני עצום כשהמעטפת היתה כולה של אהבה!

 

את הדברים שעלו בטיפול אני שומרת לעצמי, מהרהרת בהם מתחזקת על ידם  ואני מוכנה להודות שאפילו אני התחלתי/מתחילה להתרגש לקראת הלידה ואפילו לחכות לה....

 

תודה לך דנה על שהזנקת אותי בנתיב הנכון שלי  - בדרך אל התיקון

 

שלך

 

מורן

 

טיפול בבעלי חיים

"דנה אהובה

תולתול החתולה שלי היתה בלחץ תמידי. היא פחדה מכל דבר אפילו מהצל של עצמה. כל תזוזה הכי קטנה בבית הקפיצה אותה מיד. היא היתה מסתתרת מתחת לספה בכל פעם ששמעה רעש מבחוץ (היא עדיין עושה זאת אך לעיתים הרבה יותר רחוקות). יומיים אחרי הטיפול שלך נסעתי לחול, מה שהיה אמור להיות חוויה מאוד טראומטית בשבילה, אך שמחתי לשמוע מהשותפות שלי שהכל בסדר והיא במצב רגוע. כשחזרתי הרגשתי מיד בהבדל משמעותי- תולתול הרבה יותר חברותית לאנשים זרים, הרבה יותר מתמסרת לאנשים שהיא מכירה והכי חשוב- הרבה יותר רגועה, גם החברים שלי אומרים שהם מרגישים בשינוי! אני מרגישה שקיבלתי חתולה אחרת, חתולה מדהימה שכיף להיות בחברתה! תודה רבה לך דנה יקרה באהבה- קרן ותולתול."

"לדנה היקרה

איך להסביר מה השתנה בחתולה היקרה שלנו. היא היתה בטראומה ותמיד מפוחדת מאנשים. היא היתה בורחת בכל רגע שמישהו נכנס. אחרי הטיפול היא פשוט נרגעה והגיע למקום שהיא יושבת על אנשים שונים ומתקרבת בקלות. זה פשוט מדהים, היא כמו חתולה חדשה. וזה היה ממש בזכות הטיפול שלך אז תודה רבה דנה יקרה בשמי ובשם ים ים..."

ייעוץ שינה

דנה היקרה מפז

 

אין לי מילים לתאר את מה שעשית בשבילי ומה שהייתי למעני במהלך החצי השנה האחרונה.

 

בראשיתה של תקופה זו, החלטנו בן זוגי ואני לעשות מעשה ולהתמודד עם בעיות השינה החריפות של בנינו בן השנה וחצי. -(בניינו נהג להתעורר בין 3-6 פעמים בלילה ולקום באופן סופי בארבע בבוקר). בעיות אלו הביאו לידי עייפות עצומה, תסכול מרירות ואשמה בקרב כל בני הבית ובמילה אחת: דיכאון!

 

מצב אפל זה שנראה חסר תקנה וחסר מוצא, השתנה בין לילה ברגע שהחלטנו לפנות אלייך לעזרה ולתת לך את "המושכות"! את ייעצת לנו מה לעשות, באופן מושכל ומותאם לסיטואציה ולנפשות הפועלות, תוך הסבר מפורט על הראציונאל שעומד מאחורי כל הנחייה והנחייה וכן תוך קשב ורגישות למקום ולצרכים הייחודיים שלנו כהורים, כבני זוג וכמובן לילדינו.

 

לא נתקלנו בחיינו במסירות כה רבה, באכפתיות באמפטיה בעקביות ונחישות שאותן הפגנת במשך תקופה כה ארוכה, ללא היסוס ללא מאס ומתוך ביטחון ואמונה מלאים בכך שהקושי המרכזי בחיינו באותה תקופה ייפתר! 

 

בניינו כיום בן שנתיים! נהנה מהרגלי שינה קבועים ובריאים (ארוחת ערב, אמבטיה, סיפור ושינה תוך הרדמות עצמאית). ישן לילה שלם ללא כל קושי!

מה שגורם להההההההההההכל להראות טוב יותר אופטימי יותר אפשרי יותר בריא יותר!

 

אז כמו שכבר אמרתי אין שום מילה בעולם, שום משאב או שום מחיר שיוכל לגמול לך על עבודתך

 

תודה אהבה

ושיהיה לך רק טוב בחיים והרבה

 

מורן אסף ונמרוד